Vánoční večírek a proč jej pořádat mimo firmu či úřad

Autor: Mgr. Petr Sucháček

Ačkoli se to možná nezdá, je nejvyšší čas začít plánovat vánoční večírek, pokud tedy chcete využít všech možností, které tato akce nabízí. Jasně, týmové ducha možná utužíte, i když se bude večírek konat u vás ve firmě, ale nejspíš se tím připravíte o další cenné benefity.

Vánoční večírek v academy HUB

Pojďme se podívat na pár výhod, které přináší večírek uspořádaný mimo zdi vaší firmy:

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, máme tu ještě dvě bezpečnostní upozornění. Tou první je povaha obsahu nebo „zábavy“: vždy je důležité mít na paměti, že vánoční večírek je stále profesionální událostí. Jakékoli vystoupení, hry nebo obsah by měly být vhodné pro různorodou skupinu lidí. To znamená vyhnout se kontroverzním nebo politicky citlivým tématům nebo vtipům, které by mohly někoho urazit.

A s tím se pojí poslední upozornění: vánoční večírek je tu od toho, oslavit společný rok práce, ohlédnout se, pobavit se, ocenit se – prostě být příjemně spolu. Vyhněte se v programu i na místě čemukoli, co by směřovalo kamkoli jinam. Na to bude jistě dost času jindy a nestojí za to, kazit si příjemný čas s kolegy před svátky.